Звикаємо до садочка
Психологи в один голос заявляють, що дитину потрібно готувати до дитячого садочка за декілька місяців. І батьки, як правило чудово знають про те, що потрібно познайомити дитину з садочковими порядками ─ розпорядком дня, харчуванням, самообслуговуванням тощо. Тому, для тих хто з підготовкою спізнився, ось декілька порад, як допомогти дитині адаптуватися до нового для нього середовища.
Кожна дитина звикає до садка по-своєму. Психологи помітили, що період адаптації триває від двох тижнів до півроку. Виникнення у дитини стійкого “адаптаційного синдрому” свідчить про неготовність до виходу з сім’ї, тому тут варто зачекати. Спостереження показують, що діти віком 2-3 років легше переносять розлуку з рідними, ніж діти 4-5 років.
Щоб звикання до садочка пройшло якомога швидше і безболісніше треба: позитивно говорити про садок, заохочувати дитину (наприклад, в перший день відвідин садка зробити свято ─ “Перший робочий день дитини”), прислухатись до порад педагогів, довіряти їм, максимально наблизити домашній режим до садкового, поступово привчати до самостійності, говорити дитині, що вона вже доросла. В перші дні рекомендовано на декілька годин залишати дитину і , бажано, на прогулянці, придумати ритуал “прощання”, і обов’язково зустрічайте дитину з усмішкою. Помічником в адаптації може стати улюблена іграшка, нехай вони разом знайомляться з новим середовищем. Так малюку буде спокійніше.
Батьки в цій ситуації хвилюються більше за дітей і тому часто своєю поведінкою не сприяють прискоренню адаптації дитини.
Чого не варто робити: насамперед, не показувати своєї тривоги, адже вона легко перейде до дитини. Не можна лякати садком, негативно говорити про садок чи вихователів в присутності дитини. І взагалі, не обговорювати різні проблеми( це стосується не тільки садка) при дитині.
У період адаптації існує етап, коли дитина із задоволенням ходить 3-5 днів, а потім: “не хочу, не піду!” Це може бути спричинене тривалою розлукою з рідними. Тому в цей час потрібно приділяти більше уваги малюку (більше обіймати та цілувати), адже йому не вистачає домашнього спілкування. Інколи зумовити небажання ходити в садок можуть негаразди в самому закладі: не подружився з дітками, насварила вихователька. У такому випадку треба знайти вихід разом з вихователем з складної ситуації.
Ознаки позитивної адаптації дитини в садку ─ це хороший апетит, спокійний сон, бажання спілкуватись з дітьми, іти в групу, нормальний емоційний стан.
Ці поради допоможуть пережити дитині процес адаптації до умов дитячого садку. Якщо вам потрібна кваліфікована допомога, то в дитячому садку, як правило,є психолог, який зможе надати консультацію.