Планка – чудо вправа, що може змінити Ваше життя

Вправи з власною вагою – простий і практичний спосіб привести тіло в порядок. Планка – одна з вправ, яка навряд чи вийде з моди і завжди буде актуальною. Чому? Виконання планки не вимагає нічого особливого, цю вправу можна робити буквально всюди, і чи не в будь-який зручний для Вас час, а результат при цьому буде значним. Перш за все, планка поліпшить стан абдомінальних м’язів, але не тільки. Якщо ви почнете виконувати планку кожен день, вас чекають як мінімум сім приємних змін.

1. М’язи кора стануть сильнішими

М’язи кора забезпечують підтримку внутрішніх органів. Вони також беруть участь у формуванні хорошої постави і допомагають уникнути травм нижньої частини спини. Щоденне виконання планки насамперед допоможе вам зміцнити ці м’язи. Причому всього одна вправа задіє відразу всі основні групи м’язів кора:

  • поперечний м’яз – допомагає піднімати велику вагу;
  • пряма м’яз – допомагає краще стрибати, вона ж відповідає за «кубики»;
  • косі м’язи – розширюють можливості бічного нахилу і скручування в талії;
  • сідниці – підтримають спину і дадуть красивий профіль.

2. Покращиться стан м’язів спини

Виконання планки дозволить вам сформувати м’язи кора без ризику зайвого навантаження на спину і стегна. Причому регулярне виконання планки дозволить зміцнити не тільки нижню частину тіла, але і верхню. А це зменшить ризик виникнення болю в спині.

3. Прискориться обмін речовин

Планка спалює більше калорій, ніж класичні вправи для преса – скручування і підйоми тулуба. Навіть 10 хвилин силових вправ в день прискорюють обмін речовин. Причому на досить тривалий час: навіть вночі ви будете спалювати більше калорій. Приємний бонус для тих, хто хоче схуднути.

4. Покращиться постава

Посилення м’язів кора має глибокий вплив на стан шиї, плечей, спини та попереку. Щоденне виконання планки допоможе підтримувати їх у правильному положенні і поліпшить вашу поставу.

5. Розвинеться відчуття рівноваги

Як довго ви можете простояти на одній нозі? Всього кілька секунд? Тоді вам необхідно посилити черевні м’язи. У цьому допоможе планка. До речі, розвинене відчуття рівноваги допоможе вам досягти великих результатів в будь-якому спорті.

6. Покращиться гнучкість

Завдяки планці розтягуються м’язи і зв’язки, прикріплені до плечей, лопаток, ключиць, стегон, навіть пальців ніг. За допомогою бічної планки ви також можете опрацювати косі м’язи живота. Збільшивши гнучкість всього тіла, ви отримаєте додаткові переваги при виконанні будь-яких інших вправ і просто в повсякденному житті.

7. Покращиться психологічний стан

Планка по-особливому впливає на нерви, зміцнюючи м’язи, активні в стресових ситуаціях. Після цілого дня в робочому кріслі все ваше тіло затікає, ви відчуваєте напругу. Як наслідок, настрій погіршується, ви стаєте млявим і похмурим. Щоденне виконання планки допоможе поліпшити настрій і матиме позитивний вплив на нервову систему.

Всього 5-10 хвилин дадуть вам заряд енергії на весь день, а щоденне повторення – на все життя. Ось, наприклад, п’ятихвилинний комплекс, з якого ви можете почати вже сьогодні.Планка - 5-ти хвилинний комплекс

Напишіть відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *