Як побороти безсоння?

Поніжитися у ліжку після важкого дня – мрія багатьох людей, але не кожному це вдається. Від того, що ми ведемо активний спосіб життя, за день переживаємо безліч емоцій, стресуємо, вирішуємо робочі та життєві проблеми ми себе емоційно та фізично виснажуємо. Як наслідок, отримуємо безсоння яке може перерости в хронічний стан. Як з цим впоратись ?


Сон – фізіологічна потреба людини в відпочинку. Під час сну відбуваються синтез і виділення деяких гормонів. Це спосіб перезавантажити себе, налаштуватись на новий позитивний день. Тривалість здорового сну людини складає 7-9 годин, більш детально вказано у таблиці.

Скільки потрібно сну?

Якщо вас постійно турбує безсоння, тоді є велика ймовірність того, що загостряться хронічні захворювання: збільшення ваги та ожиріння, серцево-судинні захворювання, інсульту, підвищення кров’яного тиску, діабету, депресій, психічні розлади та багато інших.

Люди, які постійно займаються розумовою діяльністю є одними з тих хто страждає від безсоння. Це пов’язано з тим що мозок не встигає переключитися, відпочити і продовжує працювати. На сьогоднішній день вченим відомо, що самі прості і геніальні ідеї приходять саме під час сну – тоді, коли мозок розслаблений.

Школярі, студенти теж відносяться до тих хто може скаржитися на безсоння. Їхній активний спосіб життя, це заняття в школі ( інституті ), різноманітні гуртки і захоплення, переживання за здачу іспиту чи написання контрольної відбирають в них багато сил та енергії.

Не здоровий спосіб життя також впливає на наш психо-емоційний стан, штучно збуджує наш організм і не дає змоги відпочити.

Надмірне вживання алкоголю приводить до отруєння організму, робить наш сон неспокійним, вживання наркотиків впливає на нервову систему, куріння має вплив на серцево-судинну та дихальну системи.

Отже, як вберегти себе від безсоння?

  • Перед сном треба добре провітрити приміщення, найкращий сон коли в кімнаті прохолодно.
  • Вечеря має бути легкою, щоб не перенавантажувати травну систему. Прийом їжі не пізніше ніж за 2 години до сну. Не пийте багато перед сном.
  • Роботу залишайте на роботі. Прийшовши з роботи намагається відпочити або займайтеся домашніми справами, переключать свій мозок на інший вид діяльності.
  •  Не слід лягати спати раніше 23.00 (дорослим).
  • Зробіть своє ліжко максимально зручним для вашого сну, мінімум світла і гаджетів біля ліжка.

І сама головне, будьте послідовні у своїх діях, бережіть свій сон, бо це Ваше Здоров’я.

Мітки:

Напишіть відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *