Нові правила схуднення: 25 міфів та їх спростування

Забудьте все, що ви знали раніше. Виявляється, більшість порад щодо схуднення та дієт або не працюють, або взагалі шкідливі! Лікар-психотерапевт Ірина Ротова розвінчала найпопулярніші міфи.

1. Міф: щоб схуднути, потрібно зібрати волю в кулак і посилено займатися спортом.

Антиміф. Не слід починати худнути з інтенсивних фізичних навантажень, так як велика фізична активність провокує апетит. Це пояснюється тим, що під час роботи м’язів в кров виділяється молочна кислота, а це нестійка хімічна сполука, яка потребує зміцнити свої позиції за рахунок глюкози. Ось організм і вимагає порцію їжі після тренувань! Слід спочатку скинути вагу, а тільки потім переходити до спорту і тренувань.

2. Міф: вага набирається від великої кількості їжі, що вживається безконтрольно, і внутрішній стан людини тут ні при чому!

Антиміф. Щоб не заїдати емоції, з ними потрібно якось справлятися. Зазвичай люди їх пригнічують, так як в соціумі не прийнято відразу кричати або лізти в бійку. Хронічний стрес – одна з основних причин набору ваги. Зі стресом відмінно навчають справлятися на довгостроковій психотерапії, так як ця навичка формується повільно, але на все життя. Саме тому, отримавши контроль над своїми емоціями, ви стаєте творцем свого життя.

3. Міф: насправді, спілкування за столом – це круто! Відразу можна робити дві справи одночасно: і розмовляти, і їсти!

Антиміф. Не робіть з їжі культ! Під яким тільки соусом не подають їжу: це і святкування Нового року, і цікаве спілкування, і швидкоплинний флірт, і випадкове знайомство, і багатомільйонні контракти, і бізнес-зустрічі, і втрати, і багатовікові традиції … Чого тільки не придумають, щоб завуалювати свої дійсні потреби в простих людських почуттях. А вже які це почуття, вирішувати вам!

4. Міф: Апетит приходить під час їжі.

Антиміф. Вчимося розділяти голод і апетит! Голод – це коли ти з’їси все, що побачиш, а апетит – це коли відкриваєш холодильник і думаєш: «Що б такого смачненького мені зараз з’їсти?» І до речі, апетит з латини перекладається як «бажання». Тому якщо ти не вдовільняєш якісь інші свої бажання, то вони перетворюються в апетит! Орієнтуємося на почуття голоду.

5. Міф: невідомо, від чого саме людина товстішає, адже ми постійно експериментуємо, придумуючи різні страви і створюючи різні смаки.

Антиміф. Вчені підрахували, що в своєму житті ми їмо приблизно 38 продуктів і 38 страв. Причому це прості продукти і найпростіші страви. Уподобання йдуть з дитинства: чим нас годували в дитинстві мами і бабусі, то ми любимо і зараз. Не вірите? Перевірте! Візьміть в руки ручку і листок паперу і випишіть свої ласощі.

6. Міф: рішення худнути (як правило) людина приймає тоді, коли їй це порадить лікар (до цього можна не турбуватися).

Антиміф. Знаєте, коли ви приймете рішення стрункішати? Коли вас дістане! Усе! Коли останньою краплею буде висловлювання чоловіка або дитини, коли, глянувши на себе в дзеркало, захочеться відвернутися! Ви самі прийдете до цього рішення, вам лише дадуть привід … Навіть поплачете трохи. А що робити? Жити-то хочеться! І не просто жити, а отримувати від життя задоволення!

7. Міф: червоне сухе вино сприяє схудненню.

Антиміф. Пам’ятайте, що гормон насичення лептин руйнується в крові під дією алкоголю! Саме тому після прийому алкоголю завжди хочеться їсти!

8. Міф: я можу сама контролювати вагу і схудну тоді, коли захочу.

Антиміф. Коли ви прийняли для себе будь-яке рішення, наприклад, «я струнка!», Ваш мозок і організм не відразу починають діяти злагоджено. Для цього потрібен час. Спочатку включається підсвідомість з цілком резонним запитанням: «А навіщо мені це потрібно?» І тільки якщо ви її переконаєте (а для цього існує ряд психотерапевтичних технік), вона буде працювати на користь вашому організму. Тільки в цьому випадку і мозок, і тіло, і підсвідомість почнуть діяти в одному напрямку.

Схуднення

9. Міф: щоб скинути зайві кілограми, потрібно їсти продукти з меншим вмістом жиру.

Антиміф. Якщо ви думаєте, що стрункі люди їдять продукти з меншою кількістю жирності і п’ють молоко 1,5%, то помиляєтеся! Вони якраз вибирають натуральні здорові продукти з природним вмістом жиру! І в каву / чай додають 10-20% вершки. І віддають перевагу більш жирним сортам риби, з великим вмістом ненасичених жирних омега-кислот. Вони керуються принципом: краще з’їсти менше, але більш якісну їжу. І цукрозамінники, до речі, вони ніколи не використовують!

10. Міф: швидше худнуть енергійні люди.

Антиміф. «Поспішай не поспішаючи» – ще один маленький секрет струнких людей. Вони нікуди ніколи не поспішають, тому що знають, що завжди знаходяться в потрібному місці в потрібний час. І така позиція дозволяє їм не витрачати свої сили на гнів і роздратування, які потім потрібно заїдати.

11. Міф: худнути потрібно тільки під наглядом професійного дієтолога або тренера.

Антиміф. Ніхто і ніколи не розповість вам, як правильно харчуватися! Ваш організм настільки індивідуальний, що ви можете лише експериментувати, щоб зрозуміти, з якою їжею ви відчуваєте себе енергійним і повним сил. Більш того, наш організм сам просить той чи інший вітамін, ті чи інші мікроелементи у вигляді гострого бажання «хочу»! Дайте йому або лимон, або кави з лимоном, або бутерброд з червоною ікрою або будь-яке заморське блюдо. Якщо просить, значить потрібно! Експериментуйте!

12. Міф: повні люди – добрі люди, тому для поліпшення настрою потрібно дозволяти собі «вкусняшки»: цукерки, випічку та інше.

Антиміф. Ви повинні знати, де в вашому домі лежить задоволення. Щоб можна було протягнути руку не в холодильник, а, наприклад, до цікавої книги.

13. Міф: на сніданок потрібно їсти сир або омлет / яйця.

Антиміф. На сніданок їмо вуглеводи! Це кашки, мюслі, млинчики, оладки, торти, печиво. Вуглеводи дають глюкозу головного мозку і дозволяють тілу прокинутися.

14. Міф: поки я їм, можу почитати новини в інтернеті, перевірити пошту, подивитися телевізор. Так встигну зробити всі справи набагато швидше.

Антиміф. «Мухи окремо, котлети окремо». Якщо ви сідаєте за стіл, то повністю приділяйте увагу прийому їжі. І ніяких телевізорів і книг! І якщо ви дивитеся ТБ або читаєте книги, то теж повністю віддайте себе цьому процесу. Ніяких змішень не повинно бути. Налаштуйте свій мозок на якусь одну діяльність.

15. Міф: якщо хочеться їсти, то треба потерпіти – ніяких перекусів! Зачекайте до обіду (вечері) і вже потім спокійно грунтовно поїжте.

Антиміф. Якщо дуже хочеться їсти, то краще відразу поїсти! А не чекати – авось голод пройде? Голодна перистальтика шлунка проходить кожні 4 години. Це означає, що нормально якщо хочеться їсти кожні 4 години. А якщо ви витримуєте 6 годин і більше, то відчуття голоду посилюється в 2 рази! Тому втихомирюйте свій голод вчасно.

16. Міф: я з’їм більше, якщо візьму собі велику тарілку.

Антиміф. Все не так! Беріть для себе великі тарілки, щоб мозок зрозумів, що ви у нього нічого не відбираєте.

17. Міф: щоб схуднути, треба терміново сісти на дієту.

Антиміф. Дієта – це тимчасова акція, спрямована на обмеження того, що ви любите. Жодного іншого завдання у неї немає, тільки відібрати у вас все найсмачніше. Але вона не вирішує найголовнішого – тих проблем, які призводять до переїдання. Цим займається психотерапія.

18. Міф: я наїдаюся тільки тоді, коли відчую насичення в області шлунка.

Антиміф. Смак їжі – тільки в роті! У шлунку ніяких рецепторів немає! Тому насичення відбувається тільки в момент знаходження їжі в ротовій порожнині. Нема чого ковтати велику кількість їжі і поміщати її відразу в шлунок, адже шлунок все одно нічого не відчує.

19. Міф: після 18.00 їсти не можна!

Антиміф. Вечеря у нормальної здорової людини повинна бути в проміжку з 18:00 до 21:00, так як саме на цей час припадає пікова активність шлунково-кишкового тракту.

20. Міф: ранній підйом сприяє швидкому схудненню (чим довше наш день, тим більше ми рухаємося).

Антиміф. Сон – дуже важлива складова процесу схуднення. Спати потрібно не менше 8 годин на добу, і краще, якщо ви встаєте не по будильнику, а за своїми біологічним годинником. Організм худне саме уві сні, витрачаючи калорії на обмінні процеси і відновлення клітин.

21. Міф: якщо добре поснідати, а потім добре повечеряти, обід можна і потрібно пропускати (їжі-то все одно в організмі буде достатньо).

Антиміф. Якщо ви заздалегідь знаєте, що у вас складний день і перерва на обід не передбачається, то беріть з собою перекушування. Можна зробити пару бутербродів, а можна в магазині взяти набори горіхів і сухофруктів.

Спорт і схуднення

22. Міф: я повинен намагатися скинути вагу, і спорт при цьому необхідний.

Антиміф. Коли скидаєш кілька кілограмів, тіло просить фізичного навантаження. Тому дуже важливо зрозуміти, від яких вправ я отримую задоволення. Це не повинно бути «треба», це має бути «хочу». А буває ще так: хочу, але лінь. Тоді краще уявити, який кайф я отримаю після заняття і як приємно буде тягнути м’язи. І вперед!

23. Міф: вага повинна спадати регулярно, щодня як мінімум по 500 г.

Антиміф. Вага йде поступово. І сходинка – незмінна складова цього процесу. Що це таке? Це коли на кілька днів вага «завмирає», і на вагах ви бачите одну і ту ж цифру … Але за цей час реально зменшуються об’єм тіла. Відбувається перерозподіл внутрішнього жиру і адаптація організму до нового ваги. Сходинку ніяк не можна ігнорувати. І турбуватися потрібно тоді, коли її немає. Це нормальна фізіологічна складова процесу зниження ваги.

24. Міф: обстановка будинку і спосіб життя нітрохи не впливають на набирання ваги.

Антиміф. Що таке якоря на вашій кухні? Це ті предмети або ситуації в галузі, які (незалежно від того, хочете ви їсти чи ні) запускають процес поглинання їжі! Наприклад, сіли ви в своє улюблене крісло дивитися серіал, і рука відразу потягнулася за насінням, печеньками, сухариками або ще чимось … І ось ви вже самі не помічаєте, як пакетик (або навіть два) безслідно зникли … Такі безумовні рефлекси треба розривати , так як ні до чого хорошого вони не приведуть. Вихід простий: або дивимося серіал, або повністю віддаємося прийому їжі.

25. Міф: якщо я перестану їсти стільки, скільки їла раніше, у мене з’явиться слабкість і не вистачить сил на мою звичайну діяльність.

Антиміф. Жир нашого організму розкладається на воду, вуглекислий газ і енергію. І коли стрункішають, зазвичай відзначають неймовірний підйом енергії. Куди її можна подіти? Зрозуміло, в мирне русло, наприклад, можна самій (а не домробітниці) зробити генеральне прибирання і очистити свій простір від непотрібних речей.

Ірина Ротова

Напишіть відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *